Валентин ТКАЛИЧ: Україну перетворюють на жандармську країну

Україна перетворюється не тільки у найкорумпованішу країну, але дуже швидко може стати ще і жандармською державою. Так голова Луганської УНП Валентин ТКАЛИЧ прокоментував розроблений депутатами-регіоналами законопроект, в якому внутрішні війська МВС пропонують переформувати в Державну службу правопорядку.

Автори цього документа - Василь Грицак і Валерій Коновалюк – планують наділити внутрішні війська МВС широкими повноваженнями.

За словами представника УНП, регіонали хочуть, щоб така служба діяла за аналогією французької жандармерії. Вони запевняють, що орган зможе взяти на себе повноваження СБУ та МВС. Наприклад, захищати конституційний лад і територіальну цілісність.

Валентин ТКАЛИЧ не виключає, що новий підрозділ наділять широкими правами, наприклад, заходити в будинки громадян без санкції прокурора, або для припинення громадських заворушень дозволять застосовувати не тільки спецзасоби, але і вогнепальну зброю.

«Отже, - попереджає ТКАЛИЧ, - під виглядом «захисту конституційного порядку» влада в особі Державної служби правопорядку зможе розганяти мирні мітинги та демонстрації, застосовуючи зброю».

Читайте також: