УНП вимагає вигнати КОЛЕСНІЧЕНКА з парламенту за зраду присязі

Українська народна партія вимагає позбавити Вадима КОЛЕСНІЧЕНКА мандату народного депутата Верховної Ради за зраду присяги народного депутата, що проявилася у публічній нарузі над державною українською мовою. З цією пропозицією член Правління УГП Володимир СТУПАК.

 

Так політик прокоментував заяву народного депутата з Партії регіонів Вадима КОЛЕСНІЧЕНКА, що він не вважає українською мовою діалекти, якими говорять на Львівщині та Галичині, а лише «відрижкою» частини України.

За словами СТУПАКА, «назвавши Наддністрянській говір Південно-західного наріччя української мови «відрижкою», цей політик образив всіх українців незалежно від регіону проживання, використання наріч чи говорів».

«Згідно офіційної мовної науки, яку народний депутат чомусь не вчив у школі, сучасна українська мова поділяться на три великих наріччя: «північне (поліське), південно-східне та південно-західне, саме до останнього й належить Наддністрянський говір – говір українців більшої частини Галичини. Тобто цей говір є складовою частиною української мови, як і степовий говір Південно-східного наріччя, яким спілкуються українські мешканці Таврії та Криму», – підкреслив представник УНП.

«Таким чином, Вадим КОЛЕСНІЧЕНКО публічно образив не носіїв якось окремого діалекту, він публічно образив державну українську мову, порушив присягу народного депутата, в якій він присягався дотримуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників», – переконаний СТУПАК.

«Верховна Рада повинна позбавити депутатського мандату малограмотну особу, для якої не існує Конституції, законів України, а є лише одна мета – зробити все можливе для розколу української держави», – підсумував член Правління УНП.

УНП, Новини з областей

Читайте також: