ЖИТОМИРЩИНА. Українська народна партія вшанувала загиблих воїнів армії УНР. Фото

Житомирщині, відбулось цього року 19 листопада за участю активістів Укарїнської народної партії. Зібрання патріотів розпочалось з Конференції, присвяченій історичним подіям 90-річної давнини. По закінченні заходу, усі присутні взяли участь у мітингу, присвяченому пам’яті воїнів армії УНР, який відбувся біля пам’ятного знаку, встановленого на честь героїв.

«Цього року виповнюється 90 років з дня трагічних подій, що сталися біля с.Базар, коли під час Другого Зимового походу 359 вояків Армії УНР були розстріляні за незгоду служити чужій державі», – нагадав голова управи Житомирської обласної організації УНП Володимир КРАСОВСЬКИЙ, додавши, що «за жертовність вояків, їх високий патріотизм й відданість ідеалам незалежної України й українському народові національно свідомі нащадки щороку віддають їм шану, збираючись на місці їх загибелі».

Довідково: На початку 90-х років попри спротив влади представники житомирського РУХу встановили хрест з табличкою з 359 прізвищами на місці загибелі вояків, а вже з 1991 року вшанування набуло офіційного статусу. У 2000 році у с. Базар Житомирської області було побудовано величний меморіал на честь Героїв Базару, щоправда за гроші не української влади, а українських ветеранів визвольних змагань з Об’єднання колишніх вояків-українців у Великій Британії. У 2003 році національна громадськість створила Оргкомітет з вшанування пам’яті загиблих героїв. З того часу Оргкомітет щорічно ініціює проведення заходів з вшанування пам’яті українських вояків Волинської похідної групи Армії УНР.

Житомирська область

Читайте також: