ЗАКАРПАТТЯ. У коридорі облдержадміністрації повісили портрет фашиста

«Міклош КОЗМА перевернувся б у домовині, якби дізнався, що його портрет помістили поряд із портретами українських громадсько-політичних діячів», - так голова Закарпатської обласної організації Української народної партії, кандидат філософських наук, доцент Ужгородського національного університету Іван ГАБОР прокоментував вивішування в коридорі Закарпатської обласної державної адміністрації портрета Міклоша КОЗМИ – регентського комісара окупованої Карпатської України, призначеного 12 вересня 1940 року угорським профашистським диктатором ГОРТІ.

Представник УНП нагадує, що Угорщина, як і Росія, Польща, Туреччина та інші держави, до складу яких входили території, населені етнічними українцями, «стояла на шляху створення незалежної української держави».

 

«Колоніальні, по суті, режими робили все, аби асимілювати українців. Найбільш яскраво це вийшло в Угорщини, де завойовники не тільки підкорили місцеве населення, але й витіснили його мову, культуру, релігію, - розповідає Іван ГАБОР. - Причому сама угорська нація тривалий час була гноблена і послуговувалася німецькою мовою як державною, тож дехто сподівався, що коли Угорщина отримає незалежність, вона з повагою ставитиметься до українців, допомагатиме їм розвивати свою культуру, традиції, мову. Насправді ж сьогодні в Угорщині немає жодної української школи, хоча етнічних українців там значно більше, ніж етнічних угорців в Україні».

 

Голова закарпатської УНП наголошує, що «Україна, яка постала у 1991 році, є продовженням козацької держави, УНР, ЗУНР, Карпатської України, але аж ніяк не Угорщини, Чехословаччини, Польщі чи Радянського Союзу».

 

Івану ГАБОРУ також не зрозуміло, чому серед вітчизняних громадсько-політичних діячів немає портрета президента Карпатської України Августина ВОЛОШИНА. Він назвав методологічною помилкою багатьох представників української влади те, що вони «ніяк не можуть розібратися в тому, що є українське, а що ні».

Закарпатська область

Читайте також: