ЗАЄЦЬ: Уряд має покарати відповідальних за позбавлення селян дострокових пенсій

Якомога швидше відпрацювати порядок дострокового виходу на пенсію селян, які все життя працювали у важких умовах, та чиї первинні документи втрачені, рекомендує уряду перший заступник голови Української народної партії, народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ, коментуючи інформацію про численні порушення прав селян.

«Сьогодні для підтвердження права виходу на дострокову пенсію через важкі умови праці в СРСР від селян вимагають первинні документи, незважаючи на свідчення співробітників та колишніх керівників колгоспів та радгоспів», – зазначив ЗАЄЦЬ.

За його словами, оскільки під час реформування колгоспної системи, ці документи майже скрізь знищені, «необхідно затвердити правило, що співробітники та колишнє керівництво можуть підтверджувати особливі умови праці претендентів на дострокову пенсію». «Тільки таким чином можна захистити права громадян», – наголосив представник УНП.

Водночас Іван ЗАЄЦЬ зауважив, що «уряд має розглянути питання наведення порядку з архівами». «Було рішення про створення трудових районних архівів, були ліквідаційні комісії, а отже мають бути відповідальні за знищення документів», – наголосив політик.

 

Читайте також: