ЗАЄЦЬ: "Влада хоче знищити систему державного екологічного контролю"

«Ліквідація обласних та районних управлінь Міністерства охорони природи, передбачена у законопроектах № 10218 і 10222, призведе до суттєвого ослаблення державної екологічної політики і механізмів її реалізації. Ці проекти неможна навіть виносити на розгляд депутатів», - вважає народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань екологічної політики, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ.

«Влада хоче змінити 19 екологічних законів України, у т.ч. Лісовий кодекс, і в результаті повністю знищити систему державного екологічного контролю», - наголосив ЗАЄЦЬ.

За його словами, «в законопроектах планується скасувати місцеві управління Мінохоронприроди, остаточно розігнати комісію з Червоної книги, позбавити екологічних інспекторів права складати протоколи на порушників». «Законопроекти також передбачають, що право видавати дозволи на ведення діяльності та право штрафувати порушників буде прерогативою центрального апарату Міністерства, а отже зробить це фізично неможливим», - розповідає ЗАЄЦЬ.

Представник УНП наголошує, що «ухвалення цих законопроектів призведе до екологічної катастрофи через руйнацію природного довкілля, забруднення навколишнього середовища, браконьєрство». «У сучасних складних екологічних умовах навпаки необхідно посилювати екологічний контроль держави за діяльністю фізичних та юридичних осіб», - заявив ЗАЄЦЬ.

Читайте також: