СТУПАК: «Новий мовний законопроект «регіоналів» пошматує Україну»

«Ухвалення нового мовного законопроекту Партії регіонів виведе 14 українських областей та Крим з правового поля України», - заявив член Правління Української народної партії Володимир СТУПАК. Так політик прокоментував реєстрацію у Верховній Раді нового законопроекту «Про мови» від Партії регіонів, який відрізняється від своїх попередників лише тим, що назва «друга державна мова» замінена словосполученням «мова, що має офіційний статус».

«Регіонали» спробували завуалювати статус другої державної мови словосполученням «офіційний статус», однак дозвіл органам влади використовувати другу мову при прийнятті рішень фактично робить її такою», - зазначив представник УНП. Також він підкреслив, що така пропозиція «призведе до порушення статті 10 Конституції як мінімум у 13 українських регіонах, де російська мова фактично набуде статусу другої державної та 2 регіонах, де статус другої державної мови набуде відповідно угорська та румунська».

«Будь-який законопроект, який відкрито або завуальовано порушує Конституцію України має бути знятий з реєстрації», - наголосив СТУПАК.

 

Читайте також: