«Встромивши ніж у спину Україні, Польща поранить своє серце» - заява Української народної партії

Життям своїх найкращих синів Україна платить за безпеку в Європі. Сумно і прикро, що Польща, встромляє ще й свій ніж у спину знесиленої протистоянням рашистському геноциду українців.

До цього часу українці знали і вірили, що мають справу з сучасною, сильною, толерантною, великою християнською польською нацією, здатною любити, пробачати, поважати правду, будувати мир і захищати спокій. Разом з поляками ми переживали в часі Смоленської трагедії, бо знаємо, що таке біль втрати національної еліти, яка є основою життя і розвитку нації. Ми називали Польщу адвокатом України в Європейському союзі, а насправді вона виявилася прокурором у сфабрикованій політиками справі проти української нації.

Українці давно пробачили полякам пацифікацію, операцію «Вісла», жорстокість Армії Крайової і польських поліцаїв, ми не вважаємо поляків ворогами і не вимагаємо вибачень та покаяння. Рішення Польського сейму і звинувачення у геноциді поляків багатостраждальної, воскреслої після декількох геноцидів української нації, є нічим іншим, як породженням страху перед сильною і успішною Україною. Загартована у боях з фашизмом і рашизмом Україна не має підстав каятися, не бачить необхідності зворушувати історію після того, як відбулося примирення декількох поколінь обох націй. Ми не можемо примусити себе любити, але ми заслуговуємо на повагу. Велика нація Т.Костюшки, Ю. Словацького, Ф.Шопена, Івана Павла ІІ не повинна боятися сильної України, оскільки Україна не терпить страху ні перед Росією, ні перед Польщею.

Ми сподіваємося, що польське суспільство дасть відповідну оцінку недалекоглядним діям своїх парламентарів, які своїм одноголосним рішенням піднесли політичні інтереси Росії над інтересами безпеки польської нації і Європейської безпеки загалом. А Україна була, є і буде європейською нацією і разом з польським народом будуватиме спільний європейський дім.

Читайте також: