Те, що після штурму Верховної Ради так званими «афганцями» влада активно взялася за обмеження громадянських прав щодо проведення громадських мирних заходів, свідчить про заздалегідь заплановану провокацію з «афганцями» під українським парламентом з боку влади. Таку думку висловив заступник голови УНП Володимир ШОВКОШИТНИЙ.
«Сумнівів щодо спонтанного штурму приміщення Верховної Ради ветеранами війни в Афганістані додає незначна кількість присутніх правоохоронців. Якщо міліція озвучила кількість протестуючих близько 10000 осіб, то й кількість міліціянтів мала б відповідати кількості протестуючих. Наочно можна було б порівняти міліцейську забезпеченість на останніх акціях протесту! Ті, хто сумнівається у цій версії, можуть порівняти відповідальність організаторів «штурму» і організаторів «підприємницького майдану»», – зазначив політик.
«Владі вигідно напередодні суспільних потрясінь, спровокованих нею ж, і проведення виборів обмежити можливості українського народу виборювати свої права мирними засобами», – підсумував Володимир ШОВКОШИТНИЙ.