Росія докладе зусиль для посилення революційних настроїв в Україні – КОСТЕНКО

«Українці викопають  бульбу, а в жовтні-грудні  будуть серйозні  події», – заявив  в інтерв’ю «Газеті по-українськи» народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО. За його словами, «підготовка до виборів, соціальні проблеми плюс арешт ТИМОШЕНКО – усе це може призвести до політичних акцій, що переростуть у громадянське протистояння».

Лідер УНП переконаний, що заворушення  може спровокувати «не вирок ТИМОШЕНКО», а «накладання багатьох чинників, - в першу чергу, соціальна політика». Він нагадав, що через незграбну  податкову реформу, за неофіційними даними, «на 40% скоротилося легальне мале підприємництво». За словами політика, «суспільство, перевантажене соціальними проблемами»,  «легко скерувати на політичний протест», – «так робили більшість революцій».

На  переконання політика, «усе, що відбувається з ТИМОШЕНКО, робиться для президентських виборів-2015». КОСТЕНКО зазначив, що «якщо її прибрати як найяскравішого лідера, то буде ціле поле лідерів меншого рівня, і тоді переможе ЯНУКОВИЧ». На питання, «чому влада кидає на людей загони «беркутівців» та арештовує активістів», КОСТЕНКО зазначив, що «репресивна машина, яку не було знищено за 20 років, лишилася комуністичною за духом і якістю законів». За його словами, «ця система знову розквітає, як за КУЧМИ».

Щодо  плану дій Комітету опору диктатурі, то політик вважає, що «опозиція нездатна протистояти диктатурі, що набирає в Україні відверто тоталітарних обрисів». За його словами, «нема іншого яскравого лідера опозиції, як ТИМОШЕНКО, тому нема опору, а є самореклама окремих лідерів». На переконання лідера УНП, «КОД не може народити плану дій, бо навіть перебуваючи при владі, ці політики не могли його народити». В той же час, політик переконаний, що «опозиції треба об'єднуватися» і «через вуличні акції вимагати змін у законодавстві». За його словами, «мають бути відкриті виборчі списки, бо це дозволить виборцю бачити кандидата й політичну силу».

На  думку КОСТЕНКА, «Росія робить багато для посилення революційних настроїв в країні». «На це зараз добре  працює окрема іноземна служба», –  зазначив він в інтерв’ю «Газеті  по-українськи». Політик вважає, що «ситуація нагадує 2004 рік, коли з'явилося багато провокаторів на різних рівнях — у політичному, вуличному середовищах». За його словами, «вони можуть довести до широкого громадського протистояння і, боронь Боже, до громадянської війни». Політик вважає, що «Україна не вийде в теперішніх кордонах з наступної революції». За його словами, «якщо розпалять серйозне громадянське протистояння, – не збережемо цілісність території». На його переконання, «одна частина зможе зробити швидкі кроки до демократії та Європи, а друга – піде іншим шляхом».

Юрій Костенко

Читайте також: