У ЧЕРНІГОВІ підвищили тарифи на опалення

З 1 березня чернігівським  бюджетним організаціям, промисловим та іншим  споживачам доведеться більше платити за опалення. За  інформацією заступника голови Чернігівської  обласної організації Української  народної партії Сергія СОЛОМАХИ, споживачі отримали листи від 16.02.12 за підписом заступника директора із збуту теплової енергії - директора департаменту «Теплозбут», у яких повідомляється, що підставою для підвищення тарифів є «Постанова НКРЕ № 61 від 3 лютого 2012 року та рішення Чернігівської міської ради № 301 від 20 грудня 2010 р.».

За  словами представника УНП, власники Комунального енергогенеруючого підрозділу «Чернігівська теплоелектроцентраль» ТОВ фірми «ТехНова», які орендують Чернігівську ТЕЦ, першими в Чернігові скористалися «новим порядком прискореного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги», що набрав чинності 13 січня 2012 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги» (№4231-ІV від 22 грудня 2011 р.).

«Цим  законом виробники позбавлені права здійснювати розрахунок витрат на надання житлово-комунальних послуг, а органи місцевого самоврядування – встановлювати тарифи на більшість комунальних послуг», - констатує Сергій СОЛОМАХА.

Він також зауважує, що «поспішаючи підвищити ціну на тепло, виробник послуг уже примудрився порушити встановлений цим законом термін інформування споживачів – не пізніше, ніж за 15 днів до введення змін у дію».

«До речі, мені не вдалося знайти ні «Постанови НКРЕ № 61», ні «рішення Чернігівської міської ради № 301», на які посилалися виробники теплоенергії, бо ні «НКРЕ», ні міська рада не регулює тарифів на послуги теплопостачання», - зауважив політик.

«Проте порушення термінів повідомлення споживачів та посилання на неіснуючі підстави для підвищення ціни – це дрібнички в порівнянні з тим, що партія влади фактично позбавила місцеві громади права контролю за формуванням тарифів на житлово-комунальні послуги», – підсумував заступник голови чернігівської УНП.

Чернігівська область

Читайте також: