СУМИ. Активісти Російської общини ганьбили Мазепу, а разом з ним і Шевченка

Презентована в Сумах книга «Соборна думка про Мазепу», яку представив активіст Російської общини з Полтави Юрій ПОГОДА, ганьбить ім’я українського  гетьмана. Про це заявляють у Сумській обласній організації Української народної партії. Презентація відбулася в актовому залі Сумського єпархіального управління Української православної церкви Московського патріархату.

«Книга, видана в Харкові коштом невідомої приватної особи, по суті є збіркою негативних думок про гетьмана Мазепу, переважно російських істориків, - говорить голова управи обласної організації УНП Віталій ВОЛОЩУК. - У ній представлені й українські автори, відомі проросійськими поглядами: Петро ТОЛОЧКО, Олександр КАРЕВИН, Олесь БУЗИНА. Є в списку й науковець СумДУ Наталія КУРАСОВА».

Політик зауважив, що «представляючи збірку як об'єктивну думку про українського гетьмана, Юрій ПОГОДА наприкінці назвав Мазепу і його прибічників «демонічним явищем», а потім ще й негативно висловився про Тараса Шевченка і взагалі про поняття «Україна».

«Не виключено, що такі презентації під егідою служителів московської церкви пройдуть по всій країні, адже влада нині не переймається антиукраїнською пропагандою подібних активістів», - прогнозує представник УНП.

Сумська область

Читайте також: