Пошуком німецьких поховань на місці будівництва футбольного поля в Сумах зацікавилися фахівці

Розкопки  на місці будівництва футбольного поля для дитячої футбольної школи «Зміна» в Сумах, де ймовірно поховані німецькі солдати, після дотримання усіх необхідних офіційних процедур може провести один із пошукових загонів Харківського спеціалізованого підприємства «Військові меморіали «Схід». Про це повідомляють у Сумській обласній організації Української народної партії, яка вважає неприпустимим, щоб діти грали у футбол на місці масового поховання.

Підприємство «Військові меморіали «Схід» займається пошуком і перепохованням останків німецьких солдатів і офіцерів і є партнером Народного союзу Німеччини з догляду за військовими могилами.

За  інформацією УНП, частина поля, де ховали німецьких солдатів, примикає до будівлі загальноосвітньої школи №19, у якій під час Другої світової війни розміщувався військовий госпіталь.

Те, що на цьому місці було німецьке кладовище, підтверджує сумський історик і краєзнавець Михайло МАНЬКО. За його даними, там може бути поховано близько 200 чоловік, померлих від ран у 1941 і 1943 роках, коли недалеко від Сум ішли бої.

Наразі  будівництво футбольного поля триває. Начальник управління реконструкції і капітального будівництва Сумської міськради Віталій ШИЛОВ повідомив, що під час проведення земляних робіт ніяких останків будівельники не знаходили. Проте, на думку представників УНП, це, можливо, пояснюється тим, що під час реконструкції було знято тільки 30 см ґрунту, у той час, як поховання зазвичай розташовуються значно глибше.

 

Сумська область

Читайте також: