Під прикриттям «Євро-2012» влада каратиме за політичні гасла

Партія влади під прикриттям «Євро-2012» хоче впровадити покарання за політичні гасла. Так Луганська УНП прокоментувала проект закону нардепа від Партії регіонів В.КОЛЕСНІЧЕНКА, який він вніс на розгляд Верховної Ради.

«Законопроект КОЛЕСНІЧЕНКА «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким нібито передбачені заходи для забезпечення правопорядку при проведенні Євро-2012, насправді є черговим наступом на демократію, свободу слова.   Адже ті банери, гасла, речівки, скандування, які вболівальники використовують на стадіонах під час матчів, не залишилися непоміченими. Тому влада тільки прикривається великим футболом, використовуючи Євро-2012 у своїх брудних цілях», - переконані партійці.

 

Представники УНП вважають, що даний законопроект  приймуть у першому читанні, бо, по-перше, на це є воля правлячої олігархічної верхівки, які навіть свято футболу перетворили на інструмент розправи з будь-якою людиною, яка не підтримує діючий режим.

 

По-друге, пан КОЛЕСНІЧЕНКО належить до тієї категорії провладної партії, яка не просто байдужа до українців, вона щиро ненавидить усе українське і пильнує, аби національне відродження ніколи не відбулося.

 

По-третє, сьогодні майже на всіх українських стадіонах - від Львова до Луганська - ще можна почути патріотичне скандування вболівальників, що, звичайно, дуже не подобається власникам клубів - футбольним олігархам, які належать до правлячої партії. А після міліцейського пресингу по відношенню до футбольних фанів, які скандують не те, що подобається владі, ви вже рідше почуєте н стадіонах скандування «Слава Україні!»

 

По-четверте, український бюджет непогано «використали», зробивши таким чином українське Євро найдорожчим в історії європейського футболу! Виявляється, що за ті бюджетні гроші, що наш уряд витратив на Євро, можна було зробити капітальний ремонт в усіх українських напіваварійних багатоповерхівках.

 

Отже, чим ближче Євро, тим більше українців усвідомлює, що вони будуть зайвими на цьому святі футболу, під прикриттям якого зростає корупція, йде наступ на демократичні цінності, погіршується життя мільйонів українців.

 

Довідка. Даним законопроектом, як відомо, планується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, доповнивши його статтею 173-4, згідно з якою скандування гасел ксенофобського, расистського, антисемітського, дискримінаційного характеру або демонстрація плакатів, банерів, прапорів, штандартів, у тому числі політичного характеру, та інших носіїв , що зачіпають честь і гідність офіційних осіб, арбітрів, які проводять спортивні змагання, команди суперника, уболівальників команди суперника, або інших осіб до, під час і після проведення спортивних змагань, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

 

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що «безвідповідальність осіб, які порушують громадський порядок і громадську безпеку, тягне за собою негативні наслідки насильницьких дій, які іноді неможливо зупинити, погіршення іміджу нашої держави», тому і потрібні зміни до КУпАП «з метою забезпечення належної громадської безпеки та громадського порядку до, під час і після масових спортивних змагань, особливо в контексті проведення на території Україні фінальної частини Євро-2012 з футболу.

Читайте також: