УНП відстоює український театр

Кіровоградська обласна організація Української народної партії, спільно з Кіровоградською ОО «Просвіта» ім. Т. Шевченка, підготувала заяву та звернення з метою відстоювання Михайла Ілляшенка на посаді директора Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького і водночас збереження кращих традицій Першого професійного українського національного театру.

«Напередодні Нового року без будь-яких підстав і серйозних аргументів не було продовжено контракт із директором театру, його художнім керівником заслуженим діячем мистецтв Михайлом Ілляшенком. Тимчасово виконуючим обов'язки директора призначено людину, яка не лише не знається у театральному мистецтві, а й жодного разу не відвідувала наш театр. Інакше як наругою над театром корифеїв у рік його 130-річчя, над колективом, який не так давно здобув театру звання академічного, це назвати не можна. За останні кілька десятиліть в особі Михайла Ілляшенка театр отримав такого керівника, який зробив його по-справжньому українським, згуртованим, підняв планку професіоналізму. Це визнає театральна громадськість не лише нашого краю, а всієї України», – йдеться в зверненні інтелігенції Кіровограда до керівників області.

«Насправді це лише одна з ланок цілеспрямованого і системного демонтажу України, наступ політики «русского міра» на українську мову, культуру, мистецтво, – підкреслив 4 січня голова Кіровоградської ОО УНП Олександр РАТУШНЯК під час зустрічі інтелегенції області з акторами театру. – Тому надзвичайно важливо показати нашу єдність і відстоювати інтереси України разом».

 

УНП

Читайте також: