Новий уряд має бути сформований з відповідальних професіоналів

Який уряд потрібен Україні? Заступник голови Української Народної Партії, голова Миколаївської організації УНП заслужений економіст України Олексій Мірошниченко має відповідь на це питання:

«Уряд України, який має бути сформований найближчим часом, повинен складатися з відповідальних професіоналів, здатних впроваджувати проукраїнську економічну політику. 

Уряд повинен перестати бути інструментом для викачування грошей з економіки і утримування в покорі українських громадян. Тому важливо, щоб до складу нового уряду увійшли справжні професіонали, незалежно від того, представляють вони партію регіонів, опозиційні сили, чи є позапартійними. 

За 10 останніх років загальний обсяг доходів зведеного бюджету України зріс більш ніж у 5 разів (з 75,3 млрд. грн. у 2003 р., до 445,5 та 442,7 млрд. грн. у 2012 та 2013 рр.). Але більшість українців цього ніяким чином не відчули, і лише вимушені спостерігати за збільшенням кількості мільйонерів серед державних чиновників та наближених до них підприємців.

Саме діяльність двох попередніх «регіональних» урядів під керівництвом Азарова, результатами якої стали різке зростання рівня корупції та розкрадання бюджетних коштів, мала вкрай негативні наслідки для вітчизняної економіки. Тому формування нового уряду виключно партією регіонів призведе лише до зміни облич, а не урядової політики. Формування ж уряду з суто опозиційних представників призведе до його перетворення у новий інструмент для протистояння і отримання політичних «бонусів» перед президентськими виборами. Країна втомилася від піару і хоче ефективної політики.

Сформований із професіоналів коаліційний уряд зможе перетворитися з «технічного» на «дієвий», і об’єднати українців навколо вирішення важливих економічних та соціальних питань. Подібний підхід варто реалізувати і при формуванні державних адміністрацій областей та районів. Бо нинішні керівники адміністрацій нагадують гауляйтерів на окупованих територіях часів Другої Світової».

Читайте також: