Найбільша свічка України була запалена в Херсоні

Херсонська обласна організація УНП виступала однією із головних організаторів заходів по вшануванню жертв Голодомору. Серед учасників представники патріотичних партій УНП,КУН,НРУ, «Наша Україна», «Батьківщина», Українське козацтво, «Собор», студенти, викладачі музичного училища інституту культури.

О 13 годині у приміщенні Музичного училища пройшов офіційний захід присвячений пам’яті жертв Голодомору.

О 15:30 розпочалася урочиста хода за участю громадськості та демократичних сил Херсонщини. Близько 400 чоловік пройшли по центральній вулиці Херсону до пам’ятника жертв тоталітарного режиму. Для цього був перекритий рух транспорту в центрі міста.

Мітинг-реквієм розпочали представники влади. Від імені демократичних сил виступив дослідник голодомору, викладач музичного училища В.Кисіль, який розповів про злочини комуністичного режиму, розтління мас, крадіжок у селах Новофедорівка, Виноградове, Нова Маячка Херсонської області.

Присутніх вразила розповідь свідка тих подій Костюченко Віри Федорівни про факти дітозгубництва, розкуркулення в селі Нова Маячка.

Поминальний молебень відслужили священники УПЦ КП на чолі з отцем Іоаном Замараєвим. Після чого пройшла хвилина мовчання в пам’ять про загиблих від голодомору і була запалена найбільша свічка України.

«Про жахи голодомору я взнав від своєї мами. Рани від пережитого залишаються на все життя. Ми, українці, всі постраждали від комуністичного режиму. Ми мусимо пам’ятати про це і зробити все, щоб подібне не повторилося» - сказав Голова ХОО УНП Тарас Дідух

 

 

Херсонська область

Читайте також: