«Майстри» провокацій: для звільнення неугодного всі засоби годяться

В Миколаївській області набирає нових обертів справа, сфабрикована проти заступника голови УНП Олексія Мірошниченка, який працює на посаді голови Кривоозерської районної державної адміністрації.

Нагадаємо, що його було затримано, проведено обшук в робочому кабінеті та викликано для дачі показань у кримінальному провадження начебто за «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди». Засоби масової інформації вже охрестили надумані звинувачення «справою про шкіряне крісло». Насправді, і сама справа, і активні дії навколо неї з боку правоохоронців та можновладців доводять, що ситуація схожа на фарс, або ж на програму «Вас замовили!» Із самого початку провокації проти Мірошниченка стає зрозуміло, що жодних доказів його винуватості не виявлено. Затримано його безпідставно, адже ані при ньому, ані в кабінеті не було знайдено жодних речей чи предметів, які би вказували на скоєння злочину.

«Ніяких пропозицій неправомірної вигоди від третьої особи я не отримував, – зазначає Олексій Мірошниченко в протоколі допиту. – Навпаки ця особа провокувала мене здійснити злочин, що проявлялося в постійному та нав’язливому намаганні зустрітися зі мною та вирішувати якісь питання. Я категорично відмовляв…» Також Мірошниченко наголошує, що відносно нього вчинено низку протиправних дій з боку правоохоронців, таких як завідомо незаконні затримання, привід або арешт; порушено право на захист, гарантоване Конституцією. Всі заяви підтверджуються протоколами затримання, обшуку, допиту. В них зафіксовані й інші здійснені правоохоронцями порушення КПК, що підтверджується підписами слідчого, понятих, самого О.Мірошниченка та його захисників.

Тож виходить, що нещодавно на прес-конференції «силовиків» Миколаївщини начальник головного управління Національної поліції в Миколаївській області Юрій Мороз сказав відверту неправду, коли відповів, що його підлеглі діяли відповідно діючого законодавства. Не знав начебто він і про те, що Олексій Мірошниченко звернувся із скаргою на умови перебування в слідчому ізоляторі Врадіївського відділу поліції?

Не знав про скаргу обласний прокурор Тарас Дунас? Досить дивно. Адже до матеріалів справи долучено скаргу з офіційним супроводжувальним листом, написану Мірошниченком через безсонну ніч о 04-24 7 лютого та направлену на ім’я пана прокурора.

Також Олексій Володимирович 11 лютого звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України Валерії Лутковської, в листі він детально виклав обставини справи, зазначивши на факти неправомірних дій відносно нього. «Прошу відновити мої права, які були порушені правоохоронними органами Миколаївської області, – зазначив Мірошниченко, – та взяти на контроль розгляд кримінальних правопорушень відносно мене та за фактом провокації хабара та катувань (справа була порушена за моїм позовом)».

Читайте також: