КУШНІРУК: "Розумна реструктуризація "Нафтогазу" дозволить розірвати газові угоди 2009 року

"Україна  отримає реальні  важелі перегляду  угоди з РФ щодо  постачання газу, якщо роз'єднає українську ГТС і НАК "Нафтогаз України" в окремі компанії, як це передбачено у Брюссельській декларації від 2009 року", - так експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії, Борис КУШНІРУК прокоментував наміри уряду реструктуризувати НАК "Нафтогазу".

За  його словами, "Україна повинна  вийти на ринкові ціни з транспортування  газ". "Коли компанію буде розділено на транспортну і ту, що закуповує газ в Росії, тоді відповідно виникнуть нові юридичні структури. Вони, згідно практики, мають укласти нові договори з постачальниками", – сказав експерт.

"Нове  підприємство з транспортування  газу повинно бути незалежним  і однозначно рентабельним, тому, очевидно, потрібно піднімати ціну  за транзит в середньому у два-три рази: до європейського рівня", – зазначив він.

Крім  того, на переконання представника УНП, "головною основою у переговорах  з Росією має бути економічна доцільність". "Україна, як найбільший споживач, а  також країна через яку транспортується до 80% російського експорту газу, повинна сприймати тільки економічно обгрунтовану ціну. Різного роду "політичні домовленості", як у сторону збільшення ціни на газ, так і в сторону її зменшення є неприйнятними, оскільки завжди обертаються втратами", – сказав КУШНІРУК.

Економіст нагадав, що протягом минулих років ціна була або завищеною, або ж Україна торгувала своїм суверенітетом, через невміння еліт відстоювати інтереси країни "За так звану "знижку" на газ, Україна на 30 років віддала у фактичне безкоштовне користування свою територію, котра могла при комерційному використанні приносити кілька мільярдів прибутків», – зауважив Борис КУШНІРУК. Він додав, що «в інших ситуаціях нам пропонували ціну вищу ніж тим, хто знаходиться набагато далі і споживає набагато менше». «Це суперечить економічним законам та здоровому глузду. Хотілося б, щоб реструктуризацію енергетичних компаній використали з розумом», – підсумував представник УНП.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович повідомив, що уряд думає над реструктуризацією  "Нафтогазу" і розділення компанії.

Читайте також: