УНП: Зберегти український клас на ЛУГАНЩИНІ допоможуть львів’яни та діаспора

З прийняттям 27.05.2011 р. Луганською обласною радою Рішення  «Про реалізацію конституційних гарантій на вільне використання російської мови, інших мов національних меншин в Луганській області» луганські обранці, відверто намагаються вплинути на вибір мови при навчанні дітей в школах. Про це повідомили в обласній організації.

В УНП розказали, що голова постійної комісії Луганської облради з питань культури, молоді та спорту Валерій ФІЛІПОВ нещодавно заявив, що найближчим часом запропонує всім депутатам облради від Партії регіонів проконтролювати на своїх округах дотримання права на вільний вибір мови навчання в школах.

За  словами ФІЛІПОВА, «директори шкіл переконують батьків, що російська мова неперспективна, навчання на ній не дозволить дитині вступити до престижних вузів і тому пропонують віддавати дітей в класи з українською мовою навчання». А заступник голови Луганської ОДА Родіон МІРОШНИК пообіцяв найжорстокішим чином стежити за забезпеченням права на вибір мови навчання, звісно, маючи на увазі російську.

«Тому не дивно, що батьки дітей, які навчаються в українському класі луганської школи №22, вирішили своїми силами відшукати  необхідні кошти і зберегти саме український клас. По допомогу вони звернулися до Львівської облради, а також до представників української діаспори за кордоном. За словами батьків, львівські депутати, на противагу луганським, погодилися розпочати збір коштів», – констатують представники УНП.

В обласній УНП переконані, що «як би не старалися луганські депутати на чолі з міністром-українофобом відвернути молодь від української мови та літератури, життя показує, що це – марна справа».

Львівська область, УНП, Луганська область

Читайте також: