ЗАЄЦЬ: «Про ринок землі можна говорити тоді, коли в Україні буде 400-500 тисяч фермерських господарств»

Ринок землі в Україні  – це віддалена  перспектива, його запровадженню  має передувати серйозне реформування відносин у сільгоспвиробництві, вважає народний депутат України, перший заступник голови Української народної партії Іван ЗАЄЦЬ.

Він нагадує, що нині сільське господарство базується на інституті оренди, коли домінують так звані агрохолдинги. «Фактично олігархи мають у своєму розпорядженні десятки тисяч  гектарів землі, а платять за цю землю копійки. Норма рентабельності такої економіки надзвичайно велика. Тому агрохолдинги не зацікавлені в ринку землі», - відзначив Іван ЗАЄЦЬ.

На  його переконання, нам потрібно сформувати європейський, фермерський тип сільського господарства. «В Україні має бути не менше 400-500 тисяч фермерських господарств. Тоді вже можна говорити про якийсь ринок землі», - наголосив народний депутат.

«Якщо почати терміновий продаж землі, ми пустимо  цей процес у саморегулювання», - застерігає ЗАЄЦЬ, нагадуючи, що подібне сталося під час приватизації майна підприємств, у результаті чого Україна має «абсолютно неповноцінну, неповноструктурну промислову систему».

Представник УНП пропонує «створити законодавчі  підстави для формування фермерського типу господарювання», і зокрема обмежити кількість землі, яка може бути в одних руках.

Читайте також: