Юрій Костенко в інтерв’ю «Радіо Свобода»: те, що сьогодні робить російська армія на Чорнобильській та Запорізькій АЕС – це ядерний тероризм

Юрій Костенко в інтерв’ю «Радіо Свобода»: те, що сьогодні робить російська армія на Чорнобильській та Запорізькій АЕС – це ядерний тероризм

«Так, це вперше, це – прецедент, коли діючу атомну станцію атакують війська. Це безпрецедентне рішення Путіна атакувати ядерний енергетичний об’єкт», – наголошує в інтерв’ю Радіо Свобода міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України у 1992-1998 роках, лідер УНП Юрій Костенко.

«Те, що сьогодні робить російська армія на Чорнобильській та Запорізькій АЕС – це ядерний тероризм. А міжнародне право вимагає від усіх країн протидіяти ядерному тероризму. Тому Україна має не просити зараз у НАТО закриття неба, а вимагати цього! Це був би захист України і цілої Європи від міжнародного ядерного тероризму. Треба зупинити ядерний тероризм Путіна» – додає Костенко.

В інтерв’ю Юрій Костенко попереджає про небезпеку не лише для Запорізької АЕС чи Чорнобиля, але й інших станцій.

«Південно-Українська АЕС поруч, туди вже йдуть війська – бо вже ж в Миколаєві точаться бої, а від Миколаєва до Південно-Української АЕС не так далеко. Рівненська АЕС також – там бомбардування неподалік. Ну, і Хмельницька АЕС – в тому регіоні безпекова ситуація також погіршується», – каже Костенко.

Він додає: «Путін фактично починає світову ядерну війну. Це не просто ядерний шантаж – це вже реальна загроза, яка може вибухнути в будь-який момент».

Довідково.

Юрій Костенко – заступник голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1991 рік), голова Спеціальної робочої групи з підготовки до ратифікації Договору СТАРТ-1 (1992-1994 роки), перший керівник української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992-1993 роки), міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), народний депутат України I-IV, VI скликань (1990–2012 роки), автор книги «Історія ядерного роззброєння України» (англійський переклад «Ukraine's Nuclear Disarmament: A History» виданий Гарвардським університетом у 2020 році).

Юрій Костенко, Повномасштабна російсько-українська війна, Ядерний тероризм, ЧАЕС, ЗАЕС, #NoFlyZone

Читайте також: