Негайна політреформа, або вічні революції

«Заява Дмитра Фірташа у Відні підтверджує необхідність негайної політичної реформи, що позбавить олігархів впливу на політику. Під загрозою – національна безпека країни. Якщо влада в правовому полі не забезпечить можливість виконання Конституції України в частині, що визначає джерелом влади народ, а не олігархів, то наступна зміна влади знову відбудеться в революційний спосіб», - заявила член Центрального проводу Української народної партії Ольга Давид, коментуючи судовий процес щодо екстрадиції Дмитра Фірташа з Австрії до США.

“Своїми заявами п. Фірташ підтвердив, що Революція Гідності нічого не змінила у стосунках між олігархами і владоможцями. Олігархи впевнено продовжують визначати хто керуватиме країною, і це вагомий привід для негайних докорінних реформ виборчого законодавства» - зазначила Ольга Давид. Вона підкреслила, що коли олігарх публічно хвалиться, що впливає на те, хто буде Президентом чи мером столиці, то це загроза національній безпеці і правам людини в Україні. “Під загрозою - національна безпека, адже поставлена олігархами влада служитиме виключно олігархам, а до народу ставитимуться як до “біомаси”, яку «розводять» перед виборами,” - вважає політик.

Представниця УНП наголосила, що забезпечити українському народу реальну можливість обирати собі владу зможе тільки ефективна політична реформа. “Необхідно негайно змінювати виборче законодавство таким чином, щоб виборці могли обирати владу свідомо. Для цього потрібно для початку прийняти три прості рішення.

Перше — запровадити відкриті партійні списки і знизити прохідний бар’єр, припинивши таким чином торгівлю місцями у виборчих списках.

Друге — обмежити виборчі бюджети і скасувати вимогу застави, щоб забезпечити усім рівні можливості участі у виборах.

Третій — передбачити законом однакові квоти на політрекламу та агітацію у ЗМІ та встановити суворий контроль за їх дотриманням. Інакше Україну чекають постійні революційні зміни влади, а отже – вже не загроза, а реальна втрата незалежності” - підсумувала Ольга Давид.

Читайте також: