В Івано-Франківську відзначили День героїв

Досить своєрідним способом вирішили відзначити цього року свято Дня героїв у місті Івано-Франківську. Окрім вже звичних для останнього часу Панахиди присвяченої борцям за волю України, урочистого Віча та покладання вінків до пам’ятників учасникам визвольних змагань, цього року з ініціативи Івано-Франківської станиці Національної скаутської організації «Пласт» було вирішено провести реконструкцію бою між вояками Української Повстанської Армії та каральними загонами НКВД.

З цією метою до обласного центру Прикарпаття запросили членів львівського військово-історичного клубу «Пам’ять», котрі і провели реконструкцію боїв перед численними глядачами, які зібрались погожого недільного дня 27 травня у Парку культури та відпочинку імені Т. Г. Шевченка.

Спочатку глядачі мали змогу побачити відступаючий перед чисельним противником невеликий відділ УПА із пораненими повстанцями, котрий «по п’ятах» переслідували озвірілі спраглі крові енкаведисти. Далі між цими групами зав’язався кривавий бій, успіх у котрому по-черзі переходив від однієїсторони до іншої. Далі у справу вступила радянська гармата та повстанські скоростріли. Коли успіх почав залишати карателів, то ті спочатку підпалили селянську хату, а згодом почали вбивати мирних мешканців. Про те в кінці українським воякам таки вдалося перемогти червоних окупантів.

Після реконструкції спілкуючись із журналістами члени військового клубу розповіли, що метою даного відтворення бою не було принизити будь-яку зі сторін. Військові реконструктори просто хотіли максимально детально показати глядачам (серед яких були ветерани УПА та дивізії «Галичина») тогочасні бої та методи ведення збройної боротьби.

Закінчився день героїв у Івано-Франківську святковим обідом для ветеранів Визвольних змагань, котрий було накрито у військових наметах.

Підсумовуючи свято учасники дякували за можливість його проведення і матеріальну підтримку представникам влади та міському голові Івано-Франківська заступнику голови Української народної партії Віктору Анушкевичусу зокрема.

Івано-франківська область

Читайте також: