УНП зареєструвала Постанову, яка зупинить забудову Десятинної церкви

Народні депутати України  від Української  народної партії Юрій КОСТЕНКО, Іван ЗАЄЦЬ, Ярослав ДЖОДЖИК  зареєстрували сьогодні у Верховній Раді проект постанови"Про забезпечення дотримання пам’ятко-охоронного законодавства України (щодо недопущення будівельних робіт на території пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви»)" (№8582).

«Масштабне спорудження із залізобетонними палями, інженерними мережами загрожує значним культурно-історичним втратам. Відновлений об’єкт вже не вважатиметься пам’яткою культурної спадщини», - йдеться в проекті Постанови. Тож, зберегти автентичний фундамент церкви Богородиці (Десятинної) можна лише забезпечивши музеєфікацію об’єкта, що і пропонується в проекті Постанови.

Народні депутати від УНП вимагають урядового звіту про нинішній стан музеєфікації археологічних залишків Десятинної та звернення до Генеральної прокуратури з вимогою перевірити законність проведення будівельних робіт на території пам’ятки.

УНП, Юрій Костенко

Читайте також: