Активісти УНП почали безстроковий протест біля Десятинної церкви

Українська народна партія почала безстроковий протест проти спорудження нового храму на руїнах Десятинної церкви. На Старокиївському пагорбі, щоправда, сьогодні зібралося не так багато захисників пам'ятки архітектури.

Всього 20 активістів УНП протестували проти забудови на місці руїн, тримаючи в руках транспарант з написом "988 - Київський князь Володимир хрестив Русь-Україну, 1287 рік - хан Золотої орди Менте-Тимур створює Московський улус в країні Моксель".

У такий спосіб учасники акції вирішили натякнути Московському патріархату на спільну історію України і Росії.

УНП також хотіли поставити біля руїн Десятинної церкви свій намет, однак міліція їм не дозволила.

Лідер УНП переконаний, що спорудження нового храму на місці святині є "варварським руйнуванням пам'ятки археології", яке відбере в України частку заробітку.

"В жодній європейській країні нікому не спаде на думку будувати на місці історичних пам'яток, бо туристи приїжджають подивитися саме на такі об'єкти. Наприклад, в Римі не будуватимуть новий стадіон на місці Колізею", - наголосив лідер УНП Юрій Костенко.

Політик порахував, що на день туристи витрачають 150-200 євро. А якщо на місці Десятинної з'явиться новий храм, то дивитися гостям країни не буде на що, а отже Київ втратить додатковий заробіток.

УНП, Юрій Костенко, Київ

Читайте також: