Суд зобов'язав ПОПОВА надати офіційний статус скверу СТУСА

Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав голову КМДА Олександра ПОПОВА нарешті надати скверу Василя СТУСА офіційний статус. За словами позивача, ініціатора створення скверу, голови Святошинської районної організації Української народної партії Віктора ТКАЧЕНКА, «тепер у КМДА немає іншого виходу, як виконати рішення Київради дворічної давності».

Він нагадав, що завтра, 6 квітня, у цьому сквері об 11:00 Святошинські районні організації Української народної партії та «Зеленого світу» спільно з громадськістю Святошинського району проводять упорядкування скверу ім. Василя Стуса.

Додатково: Активісти Української народної партії судились із головою КМДА Олександром ПОПОВИМ за його бездіяльність щодо присвоєння офіційного статусу скверу Василя Стуса. Фактична відмова високопосадовця виконувати свої прямі обов’язки загрожувала зеленій ділянці знищенням і подальшою забудовою.

З 2007 року Святошинська районна організація УНП бореться за увічнення імені Василя СТУСА заснуванням однойменного скверу на території того місця, де він мешкав зі своєю родиною у 60-70 роки минулого сторіччя.  Після ухвалення Київрадою рішення про заснування скверу святошинська громадськість постійно звертається до голови КМДА (спочатку  до ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, потім – до ПОПОВА) з проханням виконати рішення Київської міської ради № 13/3451 від 26 лютого 2010 року «Про присвоєння скверу імені Василя Стуса». Проте обидва керманича ігнорували ці звернення, що змусило киян шукати правду у суді.

Перша судова інстанція – Київський окружний адміністративний суд – визнав «протиправну бездіяльність» КМДА, але через суб’єктивні обґрунтування у задоволені позову відмовив. Тож, 8 червня 2011 р. позивачі подали апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду. Перше судове засідання відбудеться 5 квітня. Вестиме справу суддя Сорочко Є.О.

Читайте також: