УНП вимагає порушити кримінальну справу через "Хюндай"

«Порушити кримінальну справу за фактом нецільового використання коштів та неналежної реалізації програми швидкісного руху поїздів в Україні», - вимагає економіст, член Центрального Проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК. Він наголосив: «Потяги виробництва "Хюндай" експлуатуються більше місяця і вже зараз можна сказати щонайменше дві речі. Перше, Україна переплатила за імпортний недостатньо якісний товар. Друге, швидкісний рух так і залишився мрією». На думку представника УНП, «за це мають відповідати керівники профільних органів, зокрема віце-прем’єр міністр транспорту та інфраструктури Борис Колєсніков».

 

КУШНІРУК підкреслив, що «неприйнятність для України "корейського проекту" з самого початку була очевидною». Він наводить такі аргументи: «По-перше, Україна є однією з найбільших країн Європи і середні відстані між обласними центрами у 600-700 км є значно більшими, ніж 200-400 км у Європі. По-друге, українські колії та решта інфраструктури є непридатними для руху сучасних швидкісних потягів, адже максимально допустима швидкість не може перевищувати 90-100 км. на год. По-третє, Україні бракує значного фінансового ресурсу для впровадження кардинальних реформ залізниці».

Економіст вважає, що «державні службовці причетні до розвитку транспортної інфраструктури мали б врахувати усі ці фактори, адже будь-яке планування починається з оцінки ресурсів і можливостей». В Україні ж, за словами КУШНІРУКА, «поставили воза перед конем».

Вихід з цієї ситуації представник УНП вбачає у порушенні кримінальної справи проти відповідальних чиновників та у перегляді програми, яку реалізовують. А потім - «ми або продовжуємо руйнувати власну транспортну систему і нести великі економічні втрати, або зупиняємося, прораховуємо інші варіанти і починаємо з самого початку», - підсумував Борис КУШНІРУК.

УНП, Новини з областей

Читайте також: