УНП: «Урядовий законопроект «Про ринок земель» приведе до фінансових спекуляцій з землею»

«Прийняття урядового проект закону «Про ринок землі» приведе до масштабних фінансових спекуляцій з землею, до обезземелення і безробіття селян, до остаточного руйнування села», - переконана Українська народна партія. Про це заявив перший заступник голови УНП, народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ під час свого виступу вчора ввечері у Верховній Раді. Він наголосив, що УНП обов’язково подаватиме свої поправки до проекту.

«Законопроект Кабінету Міністрів базується на вкрай спрощеному вульгарному розумінні місії, призначення сільгоспземель. Для його розробників сільгоспземлі виступають звичайним товаром, таким, як авто. А це означає, що уряд відкриває шлях до володіння землями сільськогосподарського призначення не тим людям, які живуть і працюють на цих землях, не селянам і фермерам, а тим, хто має великі гроші», - заявив Іван ЗАЄЦЬ.

Представник УНП звернув увагу на декілька «особливо кричущих» моментах цього законопроекту. Зокрема, він підкреслив: «Урядовий законопроект пропонує мінімум обмежень.

Перше, купувати і  продавати землю можуть не тільки громадяни України, які проживають і працюють на цій землі (як пропонувала УНП), а ті, хто мають гроші, а також юридичні особи, зокрема, фермерські господарства, до того ж з іноземним капіталом. Це означає, що Кабінет  Міністрів взяв курс не на фермерський тип господарювання, а на латифундію. А латифундія породжує безробіття, породжує знищення тваринництва і дуже вузьку спеціалізацію рільництва.

Друге, кабмін пропонує встановити гранично максимальну площу сільськогосподарських земель у приватній власності 2100 гектарів. Це означає, що замість сотні тисяч фермерів, буде десятки тисяч власників.

Третє. законопроект  пропонує встановити мінімальний строк оренди землі 20 років. А це означає, що не тільки власники паїв, а навіть їхні нащадки не побачать кінця цієї оренди. Тобто право власності буде «розмитим».

Четверте. За відсутності державного земельного кадастру, як є зараз, купля-продаж землі відбуватиметься непрозоро.

П’яте. Земля не інвентаризована. На сьогоднішній день за найзагальнішими оцінками є 4-5 мільйонів паїв, на яких немає права власності: або не заявили, або втрачені».

«УНП виступає проти такого закону, проти нав'язуваного урядом ринку земель сільськогосподарського призначення. Тому цей законопроект не має права на життя», – заявив Іван ЗАЄЦЬ і закликав «берегти українську землю».

УНП

Читайте також: