УНП: Політика керівництва держави призвела до катастрофічно низького рівня знань з української мови у цьогорічних абітурієнтів

У Тернопільській обласній організації Української народної партії стурбовані рівнем знань випускників шкіл з української мови.

«За інформацією про результати зовнішнього незалежного оцінювання, оприлюдненою в ЗМІ, молоді українці практично не знають державної мови», - такий висновок робить депутат Тернопільської обласної ради, голова Бучацької районної організації УНП, освітянин Євген РІЙ.

«У тернопільському пункті тестування завершується перевірка понад 5 тисяч бланків «Б» ЗНО, тобто творів з української мови і літератури. За згаданими у роботах географічними назвами екзаменатори припускають, що перевіряють твори абітурієнтів з Хмельницької і Київської областей. Результати перевірки вкрай сумні: чи не найпоширеніша оцінка - 7 балів із максимальних 24, які можна отримати за це завдання, - каже Євген РІЙ. - У творах-роздумах, написаних із величезною кількістю помилок, думка нерідко просто відсутня: видно, що діти читають украй мало творів зі шкільної програми з літератури, майбутні абітурієнти плутають героїв і авторів книг класичного українського письменства».

«Екзаменатори пункту перевірки, які четвертий рік перевіряють такі завдання, стверджують, що гірших за цьогорічні ще не було», - розповідає представник УНП. Таку ситуацію він пояснює позицією найвищої влади України у мовному питанні. «Якщо глава Уряду не може говорити українською, якщо щоразу лунають розмови про «необхідність» введення в Україні другої державної мови, якщо нинішній міністр освіти спить і бачить, як закрити якомога більше українських шкіл і вже завбачливо друкує величезну кількість підручників російською мовою, то про який стимул добре вчити українську може йти мова?» - обурюється Євген РІЙ.

«За такої політики вже за рік-два ми отримаємо суцільно безграмотне покоління, яке не знає мови своїх батьків, свого народу», - переймається представник УНП.

«Тому Українська народна партія вимагає від Президента й Уряду негайно переглянути ставлення до української мови в державі, вивчити проблемні місця у концепції загальної середньої освіти та у викладанні української мови в школах і негайно приступити до виправлення ситуації», - озвучує позицію УНП депутат Тернопільської облради Євген РІЙ.

УНП, Тернопільська область

Читайте також: