УНП і спецкомісія Тернопільської облради проти приватизації Почаївської лаври УПЦ МП


13 вересня відбулося засідання тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві Українській православній церкві Московського патріархату. 

Голова цієї комісії член фракції УНП, заступник голови Тернопільської облради Олег БОБЕРСЬКИЙ розповів, що депутати-члени комісії затвердили проект звернення до Президента України, голови Верховної Ради, глави Уряду про неприпустимість розгляду законопроекту про виключення Почаївської лаври з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації. Ці проекти звернень Тернопільська обласна рада розгляне на сесії вже 16 вересня, каже заступник голови облради, заступник голови ТОО УНП Олег БОБЕРСЬКИЙ.

 

"Ми будемо звертатися до депутатів обласної ради на черговому пленарному засіданні проголосувати за звернення до Уряду, аби він найперше скасував розпорядження Кабміну 2003 року про вилучення Почаївської лаври зі складу заповідника і передачу її на 49 років у користування УПЦ Московського патріархату", - пояснює Олег БОБЕРСЬКИЙ.

 

Представник УНП каже, що Тернопільська обласна рада звернеться й до керівників парламентських фракцій та народних депутатів від Тернопільщини "із закликом не голосувати за законопроект №9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської лаври)".

 

Комісія Тернопільської облради, яку очолює представник УНП, також переконана, що у захисті від можливої приватизації української святині – Почаївської лаври – тернопільських депутатів підтримають обласні ради Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської областей.

УНП, Тернопільська область

Читайте також: