Угода про приєднання до Митного союзу не матиме легітимності

Які б документи щодо Митного союзу чи ЄЕП не були підписані на зустрічі Януковича та Путіна 18 грудня, вони не матимуть легітимності. Конституція забороняє будь-яке звуження суверенітету України або зміну її стратегічного курсу, тобто є законодавчим бар'єром на шляху доморощених та московських "інтеграторів".

Влада ніколи не матиме в парламенті України 300 голосів для відповідних змін Конституції, тобто угоди про Митний союз, ЄЕП чи ЄврАзЕС не набудуть легітимності. Однак закон про референдум, який недавно підписав Янукович, відкриває шлях до перегляду Конституції, а також реставрації СРСР під патронатом Путіна. П'ята колона Кремля в Україні – КПУ – вже проголосила про наміри весною розпочати збір підписів за референдум щодо приєднання до Митного союзу та федералізацію, а кум Путіна Медведчук – розпочав агітацію за такий референдум під облудним гаслом "Страной управляєш – ти!". Наша влада загралася з Кремлем, ігноруючи нещасливий досвід попередників.

Янукович та Азаров, які закликають до паритетного розвитку стосунків з Митним союзом та ЄС, мають зрозуміти, що Кремль цього не дозволить, російські плани полягають в іншому. В обмін на тимчасове – газові знижки для українських "груп впливу", – Путін традиційно вимагає незаперечних цінностей, – відмови від державного суверенітету та євроінтеграції, передачі в руки "Газпрому" української ГТС, переходу на "совєтську" мову. Нині за мовчазної згоди української влади до традиційного переліку вимог додалося ще одне – ревізія складу українського уряду, який Кремль намагається "посилити" проросійською складовою, – завести в уряд "Медведчуків" та зберегти на посаді українофобів на кшталт Табачника. Підтримка кремлівської п'ятої колони українською владою ставить під удар саму українську державність. Які б преференції в обмін на урядові поступки не пропонувала Росія, їх мета одна – поглинання України та повзуча ліквідація її державності. Це зрозуміла навіть Хіларі Клінтон по інший бік океану, застерігши від радянізації та відтворення СРСР. Проте видається, що цю просту істину українська влада поки що не засвоїла.

Читайте також: