У Волинській Пересопниці вшанували українську першокнигу

Сьогодні щорічне обласне свято мови, культури і духовності відбулося в Пересопниці на Рівненщині. Традиційно в День Святого Миколая і день перепоховання Тараса Шевченка у місці створення святині зібралися просвітяни, письменники, школярі.

Після літургії у Свято-Миколаївському храмі учасники нинішніх урочистостей пройшли хресною ходою до пам’ятника Пересопницькому Євангелію. Урочисту службу біля нього очолив  владика Рівненський та Острозький Іларіон.  У музеї Пересопницького Євангелія відбулося вручення нагород учням і студентам - переможцям обласного літературного конкурсу  «Перло многоцінне». Переможці-школярі мали нагоду поспілкуватися з письменниками, котрі досліджували історію народження реліквії, на якій нині присягають українські президенти.

Культурно-археологічний центр «Пересопниця» був створений менше року тому з нагоди 450-ліття Пересопницького Євангелія. Як відомо, ченці місцевого монастиря здійснили перший переклад Святого Письма з церковнослов’янської на українську мову. Нині найпершим завданням просвітяни і краєзнавці вбачають реставрацію старовинної Свято-Миколаївської церкви, яка є ровесницею Свято-Богородичного монастиря. Сам монастир у 17 столітті розібрали єзуїти.

Читайте також: