У Кернеса просять зберегти цілісність та розслідувати дії лідерів опозиції

Харківська міськрада просить зберегти цілісність і суверенітет України та припинити посягання на конституційний лад. Про це  йдеться у зверненні, ухваленому на позачерговій сесії у вівторок.

Харківська міськрада просить зберегти цілісність і суверенітет України та припинити посягання на конституційний лад.

Про це  йдеться у зверненні, ухваленому на позачерговій сесії у вівторок.

"Харківська міськрада звертається до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, лідерів політичних партій і просить вжити в межах компетенції заходів щодо збереження цілісності і суверенітету України, недопущення розколу громадянського суспільства, забезпечення законності та правопорядку, безперебійної та безпечної роботи підприємств, установ, організацій, припинення посягань на конституційний лад України, порушення прав і свобод людини, пропаганди війни і насильства", - йдеться у зверненні.

"За" проголосували 76 депутатів, "проти" - 6, утрималися - 5.

До первинного проект документа було внесено низку правок за пропозицією депутата Володимира Заковоротного (фракція комуністів і безпартійних), хоча комуністи під час обговорення заявили, що утримаються від голосування за це звернення.

Зокрема, за пропозицією Заковоротного було додано пропозицію провести всебічне розслідування діяльності лідерів опозиції Арсенія Яценюка, Володимира Кличка та Олега Тягнибока, "чиї дії призвели до виникнення масових заворушень у Києві в період 30 листопада".

Крім того, за пропозицією Заковоротного, Харківська міськрада звертається "до всіх посадових осіб, які мають високий ранг державного службовця, до завершення перевірки правомірності дій працівників спецпідрозділу "Беркут" щодо звільнення майдану Незалежності в Києві в ніч із 30 листопада на 1 грудня із застосуванням надмірних силових заходів утримуватися від різноманітних коментарів щодо дій працівників спецпідрозділу, що мають відвертий характер морально-психологічного тиску на співробітників МВС України".

У документі зазначено, що Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права, і ніхто не має права підривати основи соціально-економічного і політичного устрою держави.

У ньому зазначено також, що "умисні дії" лідерів опозиції можуть призвести "до вкрай небезпечних наслідків".

Дайджест

Читайте також: