Дайджест УНП | В енергетиці необхідно обмежити корупційні оборудки. ВІДЕО

Найголовнішим викликом 2022 року буде збільшена ціна на газ. Адже, за розрахунками Українського інституту майбутнього, щонайменше півмільйона домогосподарств стоятимуть на межі виживання. Щодо промвиробництва і взагалі говорити не доводиться — велика частина економіки України просто не витримає прогнозовану ціну на газ. Про них в уряді просто мовчать, так ніби промвиробництва просто не існує, переконує «Ділова столиця».

Стаття називається «Не тільки ціна на газ: які головні виклики 2022 року».

Як уникнути енергетичних, а відтак економічних проблем в Україні голова УНП Юрій Костенко розповів в ефірі передачі «Борковський & Валевська. Політика» на телеканалі «Еспресо».

«Нам необхідна власна система енергозабезпечення і ми маємо можливість це реалізувати», — наголосив політик, ексголова української делегації з питань ядерного роззброєння.

Юрій Костенко зауважив, що Україні необхідно укласти угоду з Польщею про підключення до їхнього LNG-терміналу: «Нам потрібна альтернатива російському газу. Такою альтернативою може стати угода з Польщею, адже поляки вже встановили LNG-термінал у Балтійському морі й прокладають труби своєю територією».

«І найважливіше – Україна терміново має почати розробку власної системи енергозабезпечення», – цитує політика «Еспресо.Захід».

Окрім цього, лідер УНП пригадав низку проєктів, які розроблялися в Україні з метою розв'язання проблеми енергопостачання і констатував провал кожного з них. Костенко заявив, що сучасна ситуація з газом може загрожувати Україні економічним та енергетичним колапсом. Водночас політик зазначив, що ця проблема пов’язана з тим, що за 30 років незалежності жодному українському уряду не вдалося виробити енергетичної стратегії України.«Після здобуття незалежності ми хотіли зберегти третій ядерний потенціал, що був на той час в України й розпорядитися ним на користь держави. 1992 року коли Верховна Рада ухвалила рішення про припинення вивезення тактичних боєзарядів до Росії, Єльцин погрожував нам «перекрити краник». І саме тоді перед урядом вперше постало питання про термінову розробку шляхів диверсифікації джерел енергопостачання», – нагадує лідер УНП.

Юрій Костенко наголосив, що найважливішим кроком України до енергонезалежності залишається протидія корупції в енергетичній сфері: «Що потрібно зробити для енергетичної сфери? Обмежити корупційні оборудки. Інструментом у такій боротьбі мають бути рішення РНБО».

Навіть якщо українцям пощастить і буде тепла зима, наслідки від високих цін на енергоресурси все одно відгукнуться на економіці, пише «Главред». Експерти видання проводять аналогію з енергетичною кризою 1973-го року. Тоді після війни Судного дня, країни-члени ОПЕК, які контролювали видобуток нафти, на знак протесту оголосили ембарго на постачання нафти в країни Заходу, що підтримали Ізраїль у цій війні. Поповзли вгору ціни на паливо. Бензин продавали в обмежених кількостях. На цьому проблеми не закінчилися.

Першим посипався фондовий ринок. Зростання цін на паливо призвело до зростання собівартості продукції, і в результаті чого почали зростати ціни, ну і відповідно інфляція. Зросли ставки за кредитами, і бізнес став менше кредитуватися. Це не зупинило інфляцію, яка росла до 80-х, поки зростали ціни на нафту.

Видання пише, що зараз є всі передумови для стрибка інфляції у світовому масштабі. І це може призвести до посилення грошово-кредитної політики та зростання процентних ставок. Чим це загрожує? Друкарський верстат, який врятував світ під час епідемії, зараз може зупинитися і тоді нас може накрити повноцінна криза. І до цієї кризи Україна зараз зовсім не готова. На цьому наголошується в статті «На нас чекає «весела» зима».

УНП, Дайджест

Читайте також: