У Чернігові без розголосу узаконили фіктивну прибережну захисну смугу Стрижня

Довгоочікуване чернігівцями визначення меж прибережної захисної смуги вздовж річки Стрижень в межах міста виявилося черговим окозамилюванням по оздоровленню річки Стрижень. І навіть гірше…

Нагадаю, що на вимогу громадськості міста на протязі 2009 -2010 років ДП «Водземпроект» ВАТ «Чернігівський проектно-вишукувальний інститут «Чернігівводопроект» було розроблено та винесено в натуру проект землеустрою щодо визначення меж та розмірів прибережної захисної смуги вздовж річки Стрижень в межах її водоохоронної зони на території міста Чернігова.

Замовником цих робіт виступала Чернігівська організація Українського товариства охорони природи(?!).

І ось раптом після дворічної тяганини 30 березня 2012 року без громадського обговорення рішенням дев’ятнадцятої сесії Чернігівської міської ради цей проект було затверджено.

Таким чином, загальна площа земель прибережної захисної смуги визначена у 52,5 га, довжина - 8 км.

Звісно, що це повна профанація, а не заходи по оздоровленню річки.

Судіть самі.

Не потрапили чомусь до земель прибережної захисної смуги зелені зони, розташовані вздовж річки. Більш того, на значних ділянках річки відсутня навіть мінімальна 25-метрової захисна смуга. До того ж фактично узаконено геть усі «самозахоплення» вздовж річки.

Головний висновок для влади – у заплаві річки Стрижень цим рішенням знято будь-які обмеження для проведення меліоративних робіт з облаштування старих і підготовки нових майданчиків під забудову.

До речі, на ці так звані природоохоронні заходи витрачено кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 185,8 тис. грн.

Не дивно, що це питання розглядалося на сесії 30 березня не окремо, а як якісь буденний пункт 35 у питанні «Про надання, вилучення земельних ділянок юридичним та фізичним особам в межах м. Чернігова».

Більш того у звіт про роботу сесії у міській газеті «Чернігівські відомості» №14 від 4 квітня 2012 року вийшов під красномовним заголовком «Дев’ятнадцята сесія: злагоджено і без суперечок». У цьому звіті немає жодної згадки про затвердження скандального проекту прибережної захисної смуги вздовж річки Стрижень.

Виникає щонайменше три питання.

Чому влада, яка не пропускає жодної нагоди заробити дивіденди на захисті багатостраждальної річки, цього разу промовчала «про черговий крок з оздоровлення річки Стрижень»?

Чому і навіщо цей проект узгодило Державне управління з охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області?

Чому досі не висловила свого ставлення до ганебного узаконення «фіктивної» прибережної захисної смуги Стрижня екологічна громадськість і депутатський корпус ?

Сергій Соломаха

 

P.S.

 

Цитатбільш як а дворічної давності.

 

На думку автора проекту — ДП «Водземпроект» ВАТ «Чернігівводпроект», встановлення прибережних захисних смуг уздовж річки та водосховищ — це черговий крок з оздоровлення річки Стрижень, котра, перетинаючи місто, відчуває на собі значне техногенне навантаження. Прибережні захисні смуги є територією з режимом обмеження господарської діяльності, а саме: на її території забороняється будівництво будь—яких споруд (крім гідротехнічних), садівництво та городництво, влаштування сміттєзвалищ, миття та обслуговування транспорту тощо. Для Стрижня такі прибережні смуги встановлені у межах 25 метрів, але на деяких ділянках (біля водосховищ, на крутих схилах тощо) ширина смуг досягатиме 75—100 метрів.

 

Чернігівська область

Читайте також: