Суд над ЯНУКОВИЧЕМ перенесли на 7 березня

Відкласти розгляд справи за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани НІКОЛІНОЇ до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА на 7 березня. Таке рішення ухвалив суд сьогодні на першому відкритому судовому засіданні в адміністративній справі про визнання незаконним Указу Президента України від 30 грудня 2011 року №1209/2011, в частині скасування Дня Свободи.

Приводом для цього стала відсутність представників відповідача, а також зміна підстав для позову. «Уточнення підстав для позову стосується суто юридичних нюансів», - зазначає Світлана НІКОЛІНА. Вона наголошує, що «сама підстава залишається незмінною: Президент України, відповідно до Конституції, не має права встановлювати святкові та пам’ятні дні. Таким чином, видавши указ про скасування святкування Дня Свободи він вийшов за межі своїх повноважень».

Водночас, позивач заявляє: «Така підстава є формальною. Справжньою причиною є обурення людей, які відстоювали демократичні свободи на Майдані часів помаранчевої революції».

Присутній на судовому засіданні перший заступник голови УНП, народний депутат України Іван ЗАЄЦЬ також підкреслив: «У цьому процесі важливо розглядати не букву, а дух закону. А в Україні, та навіть і за її межами, свободу нашої держави тісно пов’язують саме з Помаранчевою революцією. Тож своїм указом Віктор ЯНУКОВИЧ фактично вступив у протидію з мільйонами громадян України».

Довідково. Під час розгляду справи у залі суду був присутній народний депутат України Іван Заєць, а під вікнами будівлі суду зібралися близько 30 активістів Київської міської організації Української Народної Партії.Ні Президент України Віктор Янукович, ні його представники так до суду і не з’явилися. Справа розглядалась колегією суддів у складі: Зайцева М.П. (суддя-доповідач), Веденяпіна О.А., Зайця В.С., Олексієнка М.М. та Рецебуринського Ю.Й.

Читайте також: