СТУПАК: «Українці Москви бояться викривати своє етнічне походження»

«Українці Москви бояться викривати  своє етнічне українське походження через  українофобію з боку міської влади», - саме це, на думку члена Правління Української народної партії Володимира СТУПАКА, є причиною того, що у московських школах нібито немає охочих учитися українською і відповідно приводом для місцевої влади не відкривати класи з українською мовою навчання.

Щоб змінити цю ситуацію, представник УНП закликає московську та пітерську владу публічно вибачитися за переслідування українців та надати стовідсоткові гарантії від будь-яких утисків батьків учнів, які погодяться вчитися в українських класах. Політик також переконаний, що «за таких умов працівники українського посольства у Москві повинні показати приклад і віддати своїх дітей саме в україномовні класи».

«У  Москві та Московській області проживають до 500 тис. українців, в Санкт-Петербурзі та Ленінградській області - до 250 тис. українців. Однак, московська влада вже протягом трьох років показує своє негативне ставлення до українського руху Москви – ще в квітні 2008 року зупинено діяльність Українського освітнього центру при середній школі №124, у листопаді 2010 року Верховний Суд РФ заборонив федеральну національно-культурну автономію українців в РФ («Українці Росії») через виступи її керівника на радіо та заходах, присвячених пам'яті жертв Голодомору, аналогічна ситуація складається з Об'єднанням українців в Росії», - розповідає Володимир СТУПАК. Негативне ставлення проявляється і у цілком реальних речах, зокрема, «працівники Бібліотеки української літератури в Москві, які зазнавали тиску з 2007 року, а у грудні 2010 року опинилися піл загрозою звільнення за нібито «антиросійську діяльність» - працівники російського ФСБ обшукали навіть їх помешкання, вилучили комп’ютерну техніку», - нагадує представник УНП.

Тож, за словами СТУПАКА, «з огляду на все  це, для українців-громадян Російської Федерації віддати дітей в  українську школу або навіть  викривати своє етнічне українське походження означає поставити себе під реальну загрозу втратити робочі місця і засоби до існування».

Читайте також: