Проведення мирного переговорного процесу з державою-терористом в умовах війни є абсолютно беззмістовним, – Юрій Костенко в етері телеканалу «Еспресо TV». ВІДЕО

Проведення мирного переговорного процесу з державою-терористом в умовах війни є абсолютно беззмістовним, – Юрій Костенко в етері телеканалу «Еспресо TV». ВІДЕО

Власні висновки щодо перспектив подальшого наступу російських військ та можливих переговорних позицій держави-терориста перший керівник української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992-1993 роки), ексміністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), лідер УНП, боєць тероборони міста Києва Юрій Костенко висловив в етері телеканалу «Еспресо TV» 26 березня 2022 року.

Зараз росія буде йти на так звані дипломатично-військові ігри, змінювати пріоритети наступів. З’явилася заява Пентагону, що росія буде акцентуватися у військових діях на донецькому та луганському напрямках. З іншого боку, так званий мирний переговорний процес є абсолютно беззмістовним, тому що в умовах гарячої фази російсько-української війни, ніхто ніколи жодні переговори не проводить. Це світова практика. Усі мирні угоди, які були тією чи іншою мірою ухвалені щодо тих чи інших країн, робилися в умовах миру. У першу чергу, це стосується Австрії, на досвід якої багато посилаються і сьогодні. 8 років проводилися переговори щодо нейтрального статусу Австрії та гарантій безпеки між США, Совєтським Союзом й австрійським урядом.

Отже, у тому що сьогодні називається мирними переговорами може бути задіяна лише одна складова – це припинення військових дій рф на час створення гуманітарних коридорів, аби не допустити тотальної гуманітарної катастрофи. Усе інше, що обговорюють в переговорах, не має жодного стосунку до реального мирного переговорного міжнародно-правового процесу.

Довідково.

Юрій Костенко – заступник голови тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування причин Чорнобильської аварії (1991 рік), голова Спеціальної робочої групи з підготовки до ратифікації Договору СТАРТ-1 (1992-1994 роки), перший керівник української урядової делегації на переговорах з Російською Федерацією у Москві щодо ядерного роззброєння (1992-1993 роки), міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України (1992-1998 роки), народний депутат України I-IV, VI скликань (1990–2012 роки), автор книги «Історія ядерного роззброєння України» (англійський переклад «Ukraine's Nuclear Disarmament: A History» виданий Гарвардським університетом у 2020 році).

Юрій Костенко, Повномасштабна російсько-українська війна, ОРДЛО

Читайте також: