Олександр Клименко: "Потрібно оголосити всеукраїнський молебень та спустити державні прапори"

Голова Української Народної Партії Олександр Клименко висловив співчуття у зв'язку з загибеллю активістів Євромайдану в Києві та гірників на шахті "Північна" державного підприємства "Макіїввугілля".

«Коли дізнаюсь про смерть шахтаря, приймаю це дуже особисто, бо сам пропрацював у забої декілька років, потрапляв під завали, назавжди прощався з друзями», - зазначив політик.

Олександр Клименко підкреслив, що загибель шахтарів - це трагедія, якої можна уникнути. «За час моєї роботи на посаді заступника губернатора з питань вугільної промисловості на Донеччині не було жодного випадку масової загибелі шахтарів. Такі трагедії – це завжди людський фактор та невиконання правил безпеки, технічних моментів. Винні не шахтарі, а керівництво, контролюючи органи і взагалі – державний підхід до роботи шахт. Влада дуже часто забуває, що за цифрами доходів стоять  живі люди», - заявив Олександр Клименко. І вкотре нагадав про необхідність реформування вітчизняної вугільної галузі.    

Політик зазначив, що загибель активістів та гірників ще раз доводить що «в країні має змінюватися формат роботи державних підприємств та взаємодії влади з громадськістю».

Звертаючись до влади та лідерів опозиції голова УНП, заявив: «Треба домовлятись - люди загинули і в Києві, і на Донбасі. Ці дні мають стати національними днями скорботи, днями миру та компромісів. Але не за рахунок національних інтересів. Мова йде про обмеження особистих амбіцій та фінансових апетитів. Зараз, об'єднані жалобою, влада і опозиція повинні нарешті домовитися, стати відповідальними і зупинити кровопролиття».

Лідер Української Народної Партії Олександр Клименко звернувся до всіх українців, влади то опозиції з пропозицією оголосити всеукраїнський молебень за загиблими під час сутичок у Києві, а також донбаськими гірниками.

«Годі жертв. Українці не вороги один одному», - наголосив політик та підкреслив, - «ці дні мають стати Днями всеукраїнської жалоби за загиблими, у які припиниться протистояння, державний прапор буде приспущено, а партійна символіка взагалі прибрана».

Читайте також: