На Волині вшановували пам'ять жертв масових розстрілів

Цими вихідними на Волині вшановували пам'ять жертв масових розстрілів органами НКВС в’язнів влітку 23 червня 1941 року. В пам'ять про цю страшну трагедію в Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському були проведені заходи на місцях страт в’язнів радянських тюрем, відслужено панахиди. Як зазначив голова Волинської обласної УНП Ігор ВЕРЧУК: -«Ми  мусимо зробити все, щоб ця трагедія не була забута, попри намагання деяких ставлеників теперішньої влади, що намагаються применшити масштаби тих подій».

В’язнями НКВС в 1939-1941 роках в основному були політичні активісти, релігійні діячі, представники інтелігенції, члени національних рухів, представники «буржуазії» і т.д. Загальна кількість жертв за приблизними оцінками 10000 чоловік, причому тільки в західній Україні.

Відразу після початку німецького вторгнення в СРСР, НКВС почало страти великої кількості в'язнів в більшій частині своїх тюрем. Тих в'язнів, що залишились живими відправили в марші смерті. Більшість з них були політичними в'язнями, страченими без суду. Масові вбивства були задокументовані нациськими властями і використовувались в антирадянській та антиєврейській пропаганді.

Один з жахливих епізодів тих подій відбувся в луцькій тюрмі, де за різними даними було розстріляно від двох до чотирьох тисяч осіб. Встановлено навіть імена 481 в'язня . З них 121 особу в квітні-червні 1941 року було направлено в місця позбавлення волі, що знаходились в інших регіонах СРСР, 11 — звільнено адміністрацією, 2 — втекло, 11 — загинули в тюрмі, 65 — випущені німецькою окупаційною владою, 271 — пропали безвісти.

 

 

Читайте також: