На розповсюджувачів «языковой» агітації збираються «завести справи»

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області визнала, що «языкова» агітація порушує не тільки вимоги закону «Про рекламу», але й затверджені Кабінетом Міністрів України Правила розміщення зовнішньої реклами щодо інформації про розповсюджувача рекламної продукції.

Про це йдеться у офіційній відповіді на звернення голови Миколаївської обласної організації Української народної партії щодо порушень законодавства при розміщенні вже набридлої миколаївцям агітації щодо статусу російської мови.

І, як зазначено у відповіді за підписом в.о. начальника інспекції І.М. Циган «в результаті вищевикладеного інспекцією надано запит до управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради щодо надання інформації про розповсюджувача реклами» і «при з’ясуванні розповсюджувача реклами та рекламодавця інспекцією будуть заведені справи про порушення законодавства про рекламу».

За словами заступника голови Миколаївської обласної УНП Олексія Мірошниченка, представники Української Народної Партії на цьому не зупиняться і будуть продовжувати протидіяти провокаторам, що розколюють українське суспільство. Водночас він зазначив, що вже можна констатувати наявність певних зрушень у цьому питанні – подальші «серії» розміщених агіток вже містять переклад російськомовного тексту українською мовою.

«Тобто особи, які стоять за цією брудною провокацією були вимушені хоч трохи «просвітитися» у правовому плані, що вже в якійсь мірі буде корисно цим убогим як з морального, так і з інтелектуального боку істотам», – зазначив Мірошниченко.

Також Мірошниченко зауважив, що, попри те, відмову першого заступника міського голови Ю. Андрієнка побачити «порушення затверджених виконкомом міськради Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Миколаєві», і, відповідно, – підстав для демонтажу цих рекламних носіїв, Інспекція з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області таки виявила порушення цих Правил, які були затверджені Кабінетом Міністрів України.

«Цікавим до речі є також те, що на постанові КМУ від 29.12.2003 р. стоїть підпис Віктора Януковича, який на той час був прем’єр-міністром. Тобто у своєму запалі місцеві регіонали, які, судячи з висловлювань голови облдержадміністрації та масштабу провокації стоять за миколаївською «языковою» епопеєю, порушують розпорядження лідера власної ж партії, – підсумував Олексій Мірошниченко.

 

 

 

 

 

 

Читайте також: