Луганськ відзначив 151-у річницю перепоховання ШЕВЧЕНКА

22 травня Луганськ, як і вся Україна, відзначив 151-ту річницю перепоховання КОБЗАРЯ. Біля пам'ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ зібралися не тільки патріоти України, але й ті, хто знає і любе українську літературу, мову, цікавиться історією країни.

Після урочистого покладання квітів відбувся мітинг за участю патріотичних політичних партій, громадських організацій, поетів та громадських діячів.

Перед присутніми виступив голова Луганської УНП Валентин ТКАЛИЧ, який нагадав, що Тарас Григорович помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі, де був похований на Смоленському цвинтарі. Але поет волів бути похованим в Україні, тому ще в день смерті його друзі вирішили виконати волю Тараса. І невдовзі українська громада Санкт-Петербурга домоглася дозволу царської влади на перепоховання Тараса Григоровича ШЕВЧЕНКА. 22 травня прах великого сина України було поховано на Чернечій горі біля Канева – в місці, про яке йдеться в «Заповіту». Незабаром могила ШЕВЧЕНКА перетворилася на місце паломництва українців, а Чернеча гора отримала назву ТАРАСОВОЇ».

Упродовж усього заходу звучали вірші Великого Кобзаря, його вислови щодо України. Цікаво, що до учасників мітингу поступово приєднувалися й пересічні мешканці міста, а ті з них, хто відпочивав у сквері біля пам’ятника, уважно слухали промовців:

«Шевченко – це символ чесності, порядності і послідовності. Він ніколи не зраджував своїм ідеалам і поглядам».

«Творча та ідейна спадщина Тараса ШЕВЧЕНКА - поза часом, вона актуальна завжди. Актуальна й зараз, тому що надихає народ протистояти  діям влади, антинародної за змістом своїм і антиукраїнської - по суті».

«Відзначення річниць перепоховання Великого Кобзаря вже стало національною традицією, бо Тарас Григорович ШЕВЧЕНКО для українського народу назавжди залишиться символом національного єднання та національної гордості».

«Тож, - резюмували представники обласної організації, - ШЕВЧЕНКО має нас усіх єднати, а не роз’єднувати».

Луганська область

Читайте також: