Іван Заєць: «Найбільшим досягненням вважаю Декларацію про державний суверенітет»

Протягом січня 2013 року відбулася низка зустрічей інтернів програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади 2012-2013 років з українськими політичними та громадськими діячами. Зокрема перед інтернами виступив патріарх української політики, народний депутат України І, ІІ, ІІІ, IV та VI скликань, перший заступник голови Української Народної Партії Іван Заєць.

 

Політик наголосив, що найбільшим досягненням власної законотворчої діяльності він вважає «Декларацію про державний суверенітет України», у преамбулі якої зазначається, зокрема, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».

За словами Івана Зайця, у документі проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять». Громадяни всіх національностей становлять народ України.

Іван Заєць наголосив, що Декларацією визначено самостійність України у галузях економіки, науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації; право України безпосередньо реалізувати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами тощо.

Читайте також: