Наші на Майдані. Ігор Верчук: "Настрої не є радісними. Майдан зараз суворий."

Ігор Верчук, голова Волинської обласної організації УНП. На Майдані Незалежності разом з побратимами-однопартійцями чатує вже більше двох місяців, час від часу повертаючись у рідний Ковель, до дружини і дітей. Він розповів про останні настрої на Майдані.

- Пане Ігоре, Майдан зараз знаходиться у такій собі стадії стагнації. Жодних активних дій збоку протестувальників, опозиціонерів чи силовиків не відбувається. Бойовий дух не зник?

Дух і запал не зникли, але і не посилюється. Оце стояння на місці, тупцювання, не сприяє тому, щоб дух піднімався. Є загальне розчарування діями політиків, які у даній ситуації нічим не можуть зарадити Майдану і ще більшому підняттю оцього духу. Ми так само відчуваємо оцю загальну атмосферу і десь піддаємось настроями. А настрої не є такими радісними. Майдан зараз суворий. В очікуванні більш реальних кроків.

- Яка зараз обстановка на Майдані? У грудні та січні майже щотижня лякали штурмом.

Обстановка спокійна, але до штурму готові. Абсолютна більшість пересічних протестувальників переконані, якщо б майданівці продовжували тиск на Грушевського, можливо у інших місцях, то сьогодні перемовини були би на іншій стадії. Вже можливо був би позитивний результат для громади. А так - якесь затишшя і жодного руху вперед.

- Влада запевняє, що наприкінці цього тижня закінчується термін, яка вона дала протестувальникам для звільнення приміщень. Чи готові майданівці звільняти КМДА, профспілки?

До подібних законів, які були прийняті 16-го січня, і після того, щодо амністії так званий закон – тут їх взагалі не сприймають як акти, яким хтось має підпорядковуватися. Тому що тут територія вільна від тих законів, які приймає Верховна Рада сьогодні. Тим паче, якщо вони не відповідають вимогам Майдану і суперечать цивілізованому суспільстві. Спілкуючись з побратимами, я розумію, що ніхто просто так звільняти зайняті приміщення не збирається.

- А як щодо провокаторів? Час від часу у ЗМІ натрапляєш на повідомлення, що охорона когось затримала: там з ножем, там з пістолетом. Не страшно тут зараз вночі?

Сьогодні служба безпеки Майдану вона настільки професійно працює, що дуже швидко знаходять провокаторів або тих, кого служба безпеки Майдану, охоронці вважають за провокаторів. І таке буває. Просто може там хтось випивший прийти. Таких швиденько виводять за територію Майдану. Цікавий випадок був зі священником. Один чоловік представився православним священником, проводив богослужіння на сцені. Потім служба безпеки Майдану вирішила перевірити його документи. Виявилось, що вони були підроблені на якийсь вкрадений паспорт. А сам цей чоловік, кажуть, був нетрадиційної орієнтації і є членом якоїсь із російських церков, які відносяться до розкольницьких.

- Скільки ваших земляків на Майдані?

У нас відбувається постійна ротація. Буває що і п'ятеро членів УНП у день, а буває, що і кілька десятків. І це лише з Волині. Я думаю, що якщо Українська Народна Партія, яка завжди давала інтелектуальну основу українській політиці, якщо вона не підключиться до переговорів, то Майдан маргіналізується. Є така загроза. З іншого боку нас не дуже хочуть бачити наші поплічники. Політичні конкуренти, які працювали на нашому електоральному полі. Раніше ми їх підтримували. Але тепер вони у владі і забули про нас.

Читайте також: