Чернігівці про захист української мови та держави: «Борітеся — поборете!»

Жителі Чернігова попри брехливу кампанію антиукраїнських сил у більшості підтримують необхідність захисту української мови як державної. Вони усвідомлюють, що мовну провокацію політичні банкрути розігрують з метою відвернути увагу народу від провалу соціально-економічних реформ.

Такі враження від спілкування з городянами мають активісти Української народної партії під час агітаційного заходу «Захистимо українську мову – збережемо державу!».

Вони збирали підписи на захист державної мови, розповсюджували українські газети «Народне слово» та «Світ», листівки, дарували чернігівцям синьо-жовті стрічки. Крім побажань активістам УНП на зразок крилатого виразу Кобзаря «Борітеся — поборете!», деякі мешканці обласного центру висловлювали надзвичайно радикальні рецепти «лікування» для антиукраїнських сил від «мовної хвороби».А молода чернігівська поетеса Оксана АНІЩЕНКО запропонувала власні вірші. Один із них, написаний ще 10 років тому, звучить на диво актуально: До сучасників!Народилася з болю та крові,Твоє слово – величне, могутнє!Так вклонімося ж ми Рідній Мові,й незалежно крокуєм в майбутнє!Виростала із літери в слово,немов пагін безсмертної квітки.Не згубилася ти, Рідна Мово,не злякалась залізної клітки!Знову вітер, насупивши брови,Мов чига на тебе між хмар.Не цураймося ж Рідної Мови,Наша мова – це Божий дар!25.01.2002 р., до Дня Української мови.

Чернігівська область

Читайте також: