Чернігівська інтелігенція попереджає: «Знищення мови – знищення України»

30 травня 2012 року у ЧЕРНІГОВІ на Красній площі (ця назва майдану ще з давньоукраїнських часів) на імпровізовану прес-конференцію – протест під назвою «Знищення мови – знищення України» зібралися представники гуманітарної еліти обласного центру.

Організатори: обласні організації Української народної партії та Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Модератор заходу, член правління Чернігівської обласної організації Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, голова обласної організації УНП Володимир Ступак нагадав журналістам та всім присутнім події, які змусили їх зібратися на прес-конференцію – протест під назвою «Знищення мови – знищення України». 24 травня 2012 року у Верховній Раді України була спроба парламентської більшості прийняти законопроект Колесніченка та Ківалова «Про засади державної мовної політики», який фактично впроваджує другу державну мову у багатьох регіонах України. Та головна небезпека прийняття такого закону  в тому, що він фактично розколює Україну, реалізуючі давню мрію Кремля. Опозиційні фракції не дозволили прийняти цей законопроект, заблокувавши трибуну парламенту. Біля стін парламенту протягом дня відбувались мітинги за участю громадських організацій та партій.

Через тиждень на пленарних засіданнях Верховної Ради України, що відбудуться 5 – 8 червня 2012 року, партія регіонів та комуністи знову планують виносити цей законопроект.

Отже, підкреслив В. Ступак, наша мета донести до Президента, спікера парламенту, народних депутатів наш рішучий протест проти спроби провокаторів кинути Україну у вир громадянського та міжнаціонального протистояння.

Голова Чернігівської обласної організації Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василь Чепурний наголосив, що будь-яке зменшення ролі національної мови у державному будівництві рівнозначно послабленню самої держави, а руйнування мови – взагалі означає нищення національної держави. Бо Україна, як і решта країн Європи, постала між інших держав та народів на основі норм міжнародного права – права нації на самовизначення. І головною й найважливішою ознакою України як незалежної та суверенної держави, як і будь-якої іншої європейської держави, є національна мова.

Він зауважив, що ця мовна провокація спрямована на відвернення уваги народу від вирішення соціально-економічних проблем, корупції, репресій й беззаконня, які мають стійку тенденцію погіршення. Невже ідеологи, організатори і виконавці нападу на українську мову бачать можливість зберегти свою владу у рік парламентських виборів тільки шляхом розпалювання громадянського протистояння і міжнаціональної й міжетнічної ворожнечі? Таку політику традиційно здійснювали комуністичний, фашистський націонал-соціалістичний тоталітарні режими: поділяй і володарюй. Ганьба провокаторам!

В прес-конференції – протесті взяли участь:

- один з засновників Товариства української мови на Чернігівщині, відомий громадський діяч Валерій Сарана;

- доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко;

- поетеса, авторка пісні «Козачка» Надія Галковська;

- заслужений журналіст України, відомий дослідник Івана Мазепи Сергій Павленко;

- директор Меморіального музею М.М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський;

- народний художник України Володимир Ємець;

- заслужений працівник культури України, голова Чернігівської організації Спілки народних майстрів Володимир Мороз;

- відомий журналіст, заступник головного редактора газети «Слово Просвіти» Петро Антоненко;

- член НСЖУ, економічний оглядач газети «Сіверщина» Сергій Соломаха та інші.

Учасники прес-конференції рішуче засудили законопроект Колесніченка та Ківалова та його ідеологів, організаторів і виконавців. Вони закликали Президента України, здорові сили у Верховній Раді України остаточно зняти провокаційний документ із розгляду і надалі попереджати такі акції, які несуть загрозу національній безпеці та існуванню Української держави.

Присутні на прес-конференції представники чернігівської інтелігенції підписали звернення на адресу Президента України та Верховної Ради України про недопущення прийняття закону, який ставить за мету впровадження другої державної мови та розколює Україну.

Чернігівська область

Читайте також: