"Активісти гинуть через помилки влади, опозиції та проголосувавших за «зачистку» 16 січня депутатів," - Олександр Клименко

Українська Народна Партія приєдналася до акції жалоби за загиблими активістами на Євромайдані. Про це заявив голова Української Народної Партії Олександр Клименко.

«Тужимо за загиблими і співчуваємо їх рідним. Я дуже хотів би сказати, що ці жертви мають бути останніми. Саме це багато років тому, будучи звичайним донецьким шахтарем, я і кожен мій товариш по професії казали, коли гинули гірники. Гинули наші друзі. Не зважаючи на біль втрати та страх за життя, ми знов йшли в забій. Бо знали для чого. Країні потрібно було вугілля, шахта мала працювати. Від цього залежав добробут народу і наших сімей. Молилися й шли. Не думав я, що в майбутньому буду проводити паралелі з тими часами. Але те ж саме бачу на майдані і зараз: люди з молитвою на устах, вони не збираються відступати. Страшніше за все, що гинуть укарїнці не через нещасні випадки, а від рук співвітчизників», - сказав політик.

«Те що сталося – жахлива помилка. Вона на совісті і опозиції, і влади, і тих піднятих рук, коли фракції комуністів та регіоналів голосували за антимайданівські закони. Внаслідок цього центр столиці перетворився на бійню. Там, згідно із законом, стріляють гумовими кулями, але по найбільш вразливим місцям. Зокрема, у голову. Чи це законно? Прийняті документи працюють лише на боці влади. Народ поза законом, громадські організації, опозиційні партії та журналісти – ми всі поза цими законами. Це наймасовіша зачистка людей з активною громадянською позицією. У країні, яку ми збудуємо, можливо, не сьогодні, а завтра, винні у цьому будуть наказані», - підкреслив Клименко.

Звертаючись до українців, лідер УНП наголосив: «Ми переживаємо дуже тяжкі дні для України. Але впевнені, що цей період ввійде в історію нашої країни і Європи, як очищення, початок відновлення і становлення нової України».

Олександр Клименко впевнений, що влада повинна поступитися власними амбіціями заради пошуків компромісів і нарешті розпочати перемовини. «Ситуація в країні зайшла занадто далеко. Соціологія підтверджує, що вже половина українців підтримує Євромайдан. Нещодавно прийняті закони роблять цих людей злочинцями. Ми все ще сподіваємося на діалог. Ми – українці - мирні люди, але не терпимо насилля над собою», - заявив Клименко і підкреслив, що «зволікаючи у цьому питанні, влада веде Україну до громадянської війни». 

Читайте також: