21 лютого відбудеться ІІІ етап Форуму на захист української мови

Про скликання ІІІ етапу Форуму на захист української мови і державності на 21 лютого (14:00, Спілка письменників) повідомили сьогодні представники національно-патріотичних партій та громадських організацій на прес-конференції в УНІАНі.

 

А присутній на форумі перший заступник голови Української народної партії Іван Заєць розповів про три першочергових завдання цього постійно діючого форуму, а саме: «наполягати на скасуванні закону про мови; на прийнятті закону про використання української мови як державотворчої; на вимозі формувати інформаційний простір та освіту на базі 10-ої статті Конституції, а не на базі Закону «Про засади мовної політики» і Європейської хартії мов».

Іван Заєць підкреслив, що «проти спроб Януковича перезаснувати державу через зміну Конституції опозиція має виступати консолідовано» інакше «і мову не захистимо, і опозицію роз’єднаємо». «Якщо захист української мови не буде пріоритетом, він стане засобом розколу опозиційних сил як на президентських, так і всіх наступних виборах», – застеріг політик.

Тож, за його словами, «запрошення на Форум вже надіслали всім лідерам парламентських опозиційних партій».

«Вже сьогодні через мовну політику влади у країні суттєво ускладнилась ситуація, відбувся її розподіл на регіони, тож подальше применшення значущості мовного питання збільшує небезпеку для української державності і нації», – підсумував Іван Заєць.

Читайте також: