Зона вільної торгівлі з Росією - це гра в одні ворота – КОСТЕНКО

«Зона вільної торгівлі з Росією є грою в одні ворота. Вона відкриває шлях російським товарам на український ринок, але веде до поступового зниження експорту українських товарів», – наголошує лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО.

Він пояснив, що «порівняно невибагливий ринок РФ може забезпечити полегшені умови збуту українського експорту. Однак це буде швидше «ведмежа послуга» і навряд чи піде на користь технологічно відсталій Україні». «Країні необхідні стимули для розвитку. А їх може дати тільки орієнтація на європейську інтеграцію», – переконаний політик.

«ЄС – це багатий ринок, його ємність становить 450 млн споживачів, тоді як в Росії – всього 140 млн населення. Тож у кого більше грошей: у країн ЄС, де сукупний ВВП за 2010 рік склав 16,5 трлн дол. чи у Росії, де відповідний показник складає від 1,5 до 2,2 трлн дол.?», – зазначив КОСТЕНКО.

Він наголосив, що таким чином «у питанні про вступ України до Зони вільної торгівлі мова йде не про те, щоб ігнорувати ринки Росії, які є дуже важливими для України. Мова йде про глобальний вибір пріоритетного шляху геополітичного та економічного розвитку».

Юрій Костенко

Читайте також: